شرکت تعاونی توسعه و تامین نیاز صنایع غذایی و کشاورزی ایران

02188881369

اخبار سایت

نشست صمیمانه رئیس اتاق تعاون با کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون

نشست صمیمانه رئیس اتاق تعاون با کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون/ بررسی 7 محور مهم بخش کشاورزی

نشست صمیمانه رئیس اتاق تعاون با کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون/ بررسی 7 محور مهم بخش کشاورزی

نشست صمیمانه رئیس اتاق تعاون با اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون با هدف بررسی 7 محور برگزار شد.

نشست صمیمانه رئیس اتاق تعاون با اعضای کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون با هدف بررسی 7 محور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، صبح امروز نشست صمیمانه اعضای کمیسیون کشاورزی با رئیس اتاق تعاون ایران برگزار شد.

در این نشست، مشکلات و چالش های بخش کشاورزی مطرح شد و رئیس اتاق تعاون پاسخ داد.

ارسلان قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران در خصوص محورهای این نشست گفت: تهیه فهرستی از ابرچالش های بخش کشاورزی و احصا آن در کمیسیون کشاورزی، تشکیل کمیته بوم گردی عشایری در کمیسیون کشاورزی همچنین تشریح چالش های ارزی در رابطه با واردات و صادرات بخش کشاورزی از مهمترین محورهای این نشست بود.

وی حذف ارز 4200 تومانی از بخش کشاورزی خواسته فعالان این بخش عنوان کرد و گفت: اتحادیه های بخش کشاورزی از این باورند که ارز 4200 تومانی از بخش کشاورزی حداقل در کالاهای نهایی و در کالاهای واسطه ای به تدریج حذف شود

.

قاسمی در تشریح این مهم افزود: به عنوان مثال حذف ارز 4200 تومانی از صنعت لبنیات، افزایش حدود 10 درصدی را ایجاد خواهد کرد که به جامعه مصرف کننده آسیب نخواهد زد ولی ممانعت از خروج ارز، تنظیم بازار و هماهنگی تولید و بازار، جلوگیری از رانت و فساد همچنین رهایی تولیدکنندگان از قیمت های دستوری از مزایای حذف ارز 4200 تومانی خواهد بود.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون ایران در بخش دیگری از این گفتگو به کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل بخش کشاورزی به عنوان یکی از آسیب های جدی بخش پرداخت و ابراز داشت: ایجاد کارخانجاتی در بخش کشاورزی که ناشی از رانت بوده سپس تعطیلی آنها پس از قطع رانت و تحمیل هزینه آن به اقتصاد ملی یکی از آسیب های جدی بخش است.

وی گفت: در این نشست مقرر شد که مشکلات مربوط به سازمان تامین اجتماعی در نشست مشترک نمایندگان کمیسیون کشاورزی مطرح و بررسی خواهد شد

همچنین تبعیض واگذاری مسئولیت تامین و توزیع نهاده های دام فی مابین اتحادیه های تعاونی وزارت تعاون و تعاون روستایی و تشکیل کمیته اطلاع رسانی در بخش تعاون از دیگر محورهای این نشست بود.